2.Abdülhamid Han Porselen  3 lü Set
2.Abdülhamid Han Porselen  3 lü Set
2.Abdülhamid Han Porselen  3 lü Set

2.Abdülhamid Han Porselen 3 lü Set

Fiyat : ₺4.299,00(KDV Dahil)
:

Fincan
II. Abdülhamid Han nevi şahsı münhasır birisiydi ve kendileri kahve içmeyi çok severdi. Kızı Ayşe Osmanoğlu "Babam Abdülhamid" isimli eserinde "Babam kahveyi pek severdi. Fakat yalnız Yemen kahvesi kullanırdı. Yemeklerden sonra kahve içtiği gibi arada da ayrıca altı yedi defa içerdi. Kendi emektarlarından, şehzadeliğinden beri kahvesini pişiren Halil Efendi, kahvecibaşı idi. Babamın mizacını öğrenmişti. Kahvesi ne koyu, ne de açık ve sade olarak pişirilirdi." diye bahseder. Bu fincan Abdülhamid Han'ın özel mührünün bulunduğu, sarayda sadece kendisinin kullandığı fincanın replikasıdır. Fincan üzerinde bulunan Siyah Ay Yıldız Hicri 1312/M.1894 bende-i âli damgasıdır. Yine fincan üzerinde bulunan Kur'an alfabesiyle yazılı olan "Ayn" ve "Ha" harfleri Abdülhamid Han'ın mührüdür. Nilhan Sultan markası olarak dünün mührünü bugüne taşıdık ve bu nadide ürünü sizlerle buluşturduk.

Lokumluk

II. Abdülhamid Han'a kahve servisi yapılırken tepsi içerisinde bir gülbühar sahan konulurdu. Üzerinde bulunan gül goncasından mütevellit "gülbahar sahan" adı verilir. (Sahan: derinliği az, tabak benzeri kap) Gülbahar sahan üzerinde bulunan Siyah Ay Yıldız-Hicri 1312/M.1894 bende-i âli damgasıdır. Yine gülbahar sahan üzerinde bulunan Kur'an alfabesiyle yazılı olan "Ayn" ve "Ha" harfleri Abdülhamid Han'ın mührüdür. Nilhan Sultan markası olarak dünün mührünü bugüne taşıdık ve bu nadide ürünü sizlerle buluşturduk.


Tepsi
II. Abdülhamid Han'ın şahsına ait olan bu tepsi; misafirlere sunulmadan önce içerisine bir "gülbahar" konulurdu. "Tatlı yiyelim, tatlı konuşalım." imajı için gülbaharın içerisinde güllü lokum ikram edilirdi. Tepsi üzerinde bulunan Siyah Ay Yıldız-Hicri 1312/M.1894 bende-i âli damgasıdır. Yine tepsi üzerinde bulunan Kur'an alfabesiyle yazılı olan "Ayn" ve "Ha" harfleri Abdülhamid Han'ın mührüdür. Nilhan Sultan markası olarak dünün mührünü bugüne taşıdık ve bu nadide ürünü sizlerle buluşturduk.

Renk
2.ABDÜLHAMİTHAN SERİSİ
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR